Hakkımızda

Burak Bez Çanta olarak 2005 yılında bugüne promosyon bez çanta alanında hizmet veren firmamız, G&G prensibini merkezine alarak işletmelerin ticari bir kuruluş olmanın yanı sıra topluma hizmet etme koşulunu sağlamalarını karlı bir biçimde sürdürmelerini hedeflemektedir.

 

Açılım olarak G&G: Geri dönüş ve Geri dönüşüm anlamına gelmektedir.

 

Geri dönüş: Firmaların kullanmaları için sunduğumuz, Ham bez çanta, promosyon bez çanta gibi ürünlerimizi tercih ederek, üzerinde firma bilgileri ve logoları ile kurumsal kimlik özelliklerini ile bütünleşen, özel olarak üretilen çantaları, müşterilerine ürün ve diğer kullanım alanları için vermekte ve bu şekilde görsel olarak müşteri ile ürünün uzun süreli kullanımı sayesinde bağ kurabilmekte, çanta ve poşet için ayırdıkları bütçelerini normal bir gider bağlamında kurtararak reklam bütçesi kalemine ekleyerek stratejik avantaj sağlayabilmektedirler.

 

Geri dönüşüm: Ülkemizde yapılan araştırmalara göre bir yıl içerisinde bir birey ortalama olarak 500 adet plastik poşet kullanmaktadır ve böyle bir tüketim sonucunda bu plastiklerin çoğu geri dönüşüme iletilmeksizin doğaya bırakılmaktadır. Kendi yaşam alanımızın kalitesini olumsuz yönde etkileyen ve ileride çok daha büyük çevresel sorunlara yol açacağı aşikar olan bu durum karşısında bütün insanlığın duyarlı olması şarttır.

Plastik poşetlerin, torbaların % 100’e yakını doğada çözünebilir yapıda değildir. Bu sebeple doğamızın bu zararlı maddeleri hazmetmesi ve bu maddelerin yok olması 500-1000 yıl gibi sürelerden sonra gerçekleşir. Bu süre içerisinde doğamızı paylaştığımız birçok bitkiye, hayvana ve hatta toprağa ve denizlere zarar verir. Plastik poşet ve torbaların içerisindeki kimyasal maddeler toprağa geçerek bizlerin gıda maddesi olarak kullandığımız ürünlere henüz tohum haldeyken sirayet eder.

Plastik maddeleri hayatından uzaklaştırma ve doğaya daha saygılı davranma gayretinde ve bilincinde olan bireyler olarak bizler de elimizden gelen hassasiyeti göstermeliyiz.

Doğaya bırakılan ve son derece zararlı bu plastik poşet ve torbaların yaşamımızdan çıkartılması ve bunun yerine doğa dostu bez çanta ve torbaların üretilmesi ve sosyal sorumluluğunun bilincinde olan ve doğaya duyarlı her şirketin ve her bireyin geri dönüşümlü ürünleri tercih etmeleri gereklidir.